Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Autoři - Theriel Valerie

Jméno:Theriel Valerie
Rok narození:1971
E-mail:Valerie.Theriel@gmail.com


Autor o sobě:
Autorka, píšící a vydávající knihy pod pseudonymem Valerie Theriel se narodila v Ostravě v roce 1971. Psaní se věnovala již od dětství, kdy tvořila nejprve krátké povídky, později i rozsáhlejší díla, básně a písňové texty i s doprovodnou hudbou. S ohledem na věk i tehdejší dobu končila všechna její díla samozřejmě nejprve v šuplíku, případně byla prezentována pouze blízkému okolí.

Až v roce 2010 autorka začala svá díla vkládat na literární servery, kde měla i přes nepříliš optimistický podtext a poměrně složitý způsob zpracování převážně pozitivní ohlasy. V této činnosti aktivně pokračovala až do roku 2016, aby ji posléze ukončila tím, že toto dílo zkompletovala do podoby čtyř sbírek básní a povídek, které vyšly v roce 2017 v elektronické podobě u nakladatelství E-knihy jedou.

Již v roce 2011 ovšem spatřila světlo světa tištěná podoba prvního dílu románové tetralogie Krev predátorů, v níž se prolíná žánr fantasy se sci-fi a hororem, avšak svou hlavní myšlenkou se dotýká i oboru psychologie. Kniha byla rozdělena na dvě samostatné části, z nichž každá obsahuje polovinu prvního dílu tetralogie.

Román Krev predátorů posléze vyšel úplně celý, a to v elektronické podobě, v letech 2016 až 2018, přičemž mezi vydáním třetího a čtvrtého dílu vyšly také již zmíněné čtyři sbírky básní a povídek, publikovaných původně na literárních serverech. Sbírky mají názvy Sny mrtvé duše, Zpovědi noční můry, Stíny dračí mysli a Ruiny ubité lásky. I román Krev predátorů byl publikován u nakladatelství E-knihy jedou.

Odkazy na webové stránky autorky:

https://knihyvalerietheriel.wordpress.com

https://krevpredatorufansite.wordpress.com

https://sbirkyvalerietheriel.wordpress.com

Zpět na seznam autorů

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (51746)
Poezie (53575)
Fotografie (51787)
Přírodní medicína (50661)
Komiksy (51886)


Nové knihy

Ztichlá hladina

Zámecký mord

Aby zas bylo ticho...


© 2023 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8176303